Vadóc és a múlt titkai  – illusztrációs pályázat

A Szentírás Szövetség és a Harmat Kiadó közösen illusztrációs pályázatot hirdet 1-8. évfolyamos diákoknak:

Harry Voss: Vadóc és a múlt titkai című ifjúsági regényének illusztrálására. A regényről itt található információ:

Beküldési határidő: 2024. május 10.

Korcsoport: 7-14 éves tanulók

A pályázat célja: A 2022-ben megjelent, iskolás korosztályt megszólító regény, valamint az egész regénysorozat népszerűsítése, megismertetése.

Ki pályázhat?

Pályázhatnak 1-8. évfolyamos általános iskolás tanulók, illetve 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokból az 5-8., és a 7-8. évfolyam tanulói. A pályázaton egyénileg lehet részt venni.

Mivel lehet pályázni?

Saját készítésű alkotásokkal lehet pályázni, amelyben a gyerekek illusztrálhatnak egy jelenetet, jelenetsort a regényből, kivéve olyanokat, amelyeket a könyvben látható illusztrációk ábrázolnak.

Maximálisan beküldhető alkotás: 1 db/pályázó.

1-4. osztályosoknak:

A regényből kiválasztott egy jelenet illusztrálásával. A mű mérete A4-es rajzlap.

Szabadon választható technikával készülhet az alkotás (pl. vízfesték, zsírkréta, filctoll, ceruza stb…).

5-8. osztályoknak:

A regény egy fejezetének vagy epizódjának illusztrációja (lehet ez képregény vagy képsorozat digitalizálása). A technika szabadon választott (számítógépes grafika, szabadkézi rajz vagy lego jelenetek lefotózva stb.). A sorozat lehet canva vagy ppt programban elkészített (minimum 6, maximum 10 diából álljon).

A beküldés feltételei:

1-4. osztályosok: A4-es rajzot postán küldjék meg a Szentírás Szövetség címére.

A rajz hátoldalán jól olvashatóan nyomtatott betűkkel szerepeljen:

1. a pályázó tanuló neve,
  2. a pályázó tanuló iskolájának és a rajz vagy digitális kultúra tanárának a neve,
  3. a pályázó tanuló betöltött életkora.

Továbbá lefotózva e-mailben jpg/png formátumban (maximum 5 MB méretben). A fájlnév formátuma: alkotó neve_Vadóc.jpg (pl. Schmidtsteiner_Lucas_Vadóc.jpg) Az e-mail tartalmazza még a pályázó tanuló törvényes képviselőjének nevét, e-mail címét és telefonszámát és jóváhagyását.

5-8. évfolyamosoknak: e-mailben ppt (pptx) formátumban. A fájlnév formátuma: alkotó neve_Vadóc.ppt (pl. Schmidtsteiner_Lucas_Vadóc.ppt) Az e-mailnek tartalmaznia kell még:

1. a pályázó gyerek nevét,
  2. a pályázó tanuló iskolájának és a rajz vagy digitális kultúra tanárának a nevét,
  3. a pályázó tanuló betöltött életkorát,
  4. a pályázó tanuló törvényes képviselőjének nevét, e-mail címét és telefonszámát és jóváhagyását.

Pályázat beküldési határideje: 2024. május 10.

E-mail: vadoc.regeny@gmail.com

Címe: Szentírás Szövetség Alapítvány, 1091 Budapest, Kálvin tér 8. I. emelet 6.

(A műveket személyesen is be lehet hozni, ebben az esetben a nyitvatartásról érdemes a honlapon tájékozódni: https://szentirasszovetseg.net/ )

Az ünnepélyes eredményhirdetés és díjátadó várhatóan 2024. június 5-én lesz, amely egyben a Vadóc sorozat 4. kötetének a bemutatója is egyben.

Nyeremények 1-4. osztályosok rajzpályázatára:

• 1. helyezett: játékutalvány 15 000 Ft értékben
  • 2. helyezett: játékutalvány 10 000 Ft értékben
  • 3. helyezett: a sorozat legújabb kötete, a Vadóc 4., valamint 5 000 Ft értékű Harmat könyvutalvány, amely a kiadó webáruházból –www.harmat.hu – tetszőlegesen  levásárolható 2024. december 31-ig.

Nyeremények 5-8. évfolyam rajzpályázatára:

• 1. helyezett: 15 000 Ft értékben kreatívbolt-utalvány
  • 2. helyezett: 10 000 Ft értékben kreatívbolt-utalvány
  • 3. helyezett: a sorozat legújabb kötete, a Vadóc 4., valamint 5 000 Ft értékben Harmat könyvutalvány a kiadó webáruházból –www.harmat.hu – amely tetszőleges kötetekre levásárolható 2024. december 31-ig.

Intézményi különdíj: Az az intézmény, ahonnan a legtöbb pályamű érkezik be, különdíjban részesül. Az adott intézmény 15 000 Ft-os könyvutalványt kap a Harmat Kiadótól, amely a kiadó webáruházában (www.harmat.hu) tetszőleges kötetekre levásárolható 2024. dec. 31-ig.